Seo Nedir?

Seo (Search Engine Optimization) “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelmektedir. İnternette bir mal ve hizmet arayanların Google ya da diğer arama motorlarında aradıkları kelimelerle ilgili organik aramalardaki sonuçların listelenmesindeki başarıdır diyebiliriz.

Seo Ne Kadar Önemlidir?

Reklam harcaması yapmadan ya da daha az reklam harcaması yaparak internetten yeni müşteriler, yeni kitleler edinmek için olması gereken en önemli hususlardan biridir SEO.

SEO potansiyel müşterilerimizin / hedef kitlenizin sizi bulabilmesi için gerekli bir unsurdur.

Seo Ajansı, SEO Danışmanlığı

İnternetin öneminin ve gücünün gün geçtikçe artması seo danışmanlığı sektörünü ortaya çıkartmıştır. Bazı web tasarımı uzmanları bu konuyla yakından ilgilenmişler ve Google ve diğer arama motorlarının sonuçları listelemelerindeki mantık ve algoritmaları çözmeğe çalışmışlardır.

Çoğunlukla ben Google’ın yerinde olsam arama sonuçlarını listelerken neye önem verirdim” şeklinde düşünce tarzı ile yola çıkarak ve çeşitli kaynakları araştırarak deneme yanılma yöntemleriyle başarıya ulaşabilmişlerdir. Günümüzde SEO, Semrush, Ahrefs, IOTools, GT Metrix vs gibi araçların yardımıyla yapılan analizler sonucunda daha başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir.

Digimarketing SEO Ajansı, bünyesinde bulundurduğu seo danışmanlarıyla bu hizmetini web tasarım/e-ticaret hizmeti satın alan her müşterisine standart olarak uygulamaktadır.

Gerçek Bir Seo Danışmanı Kolay Yetişmiyor!

Bir seo’ cu olmak uzun bir süreç gerektirmektedir. Tecrübe en büyük öğretmendir. Bu işte ne kadar eskiyseniz o denli tecrübeniz var demektir, o denli doğru atarsınız adımlarınızı.

SEO Ücretleri Ne Kadardır?

Seo ücretleri belirlenirken bazı kriterlere göre değerlendirme yapılmaktadır. Bunlar;

  1. Var olan bir web sitenizin olup olmadığına
  2. Web sitenizin uygun olup olmadığına
  3. Yeni bir web tasarımı yapılmasının gerekip gerekmeyeceğine
  4. Mevcut bir siteniz varsa ek sayfalar gerektirip gerektirmeyeceğine
  5. Anahtar kelimelerinizin ve kelime gruplarının adetine
  6. Anahtar kelimelerinizin popülaritesine ve o alandaki rekabetine göre değişkenlik göstermekte olduğundan bunu detayları karşılıklı olarak görüştükten sonra belirliyoruz.

Kimi durumlarda bir defaya mahsus bir çalışma ile ilk sayfada listelenebilmektesiniz, kimi durumlarda da sürekli olarak müdahale edilmesi ve iyileştirmeler yapılması gerekebilmektedir.

Eski alan adlarının yenilerine oranla daha şanslı olduğu ve ziyaretçisi yüksek sitelerin yine bu konuda daha şanslı olduğu bilinmektedir. O halde bazı kriterler elimzde ama bazı kriterler ise elimizde olmayan kriterlerin rol oynadığı da bir gerçektir.

Verilen Paranın Karşılığı Alınıyor mu?

Doğru bir SEO Danışmanı ile çalışıyorsanız emin olun ki internet üzerinden çok sayıda geri dönüş alacaksınız ve bunları satışa çevirmek sizin elinizde. Biz iddia ediyoruz ki SEO Danışmanlığı için ödeyeceğiniz bedel kazanacaklarınızın yanında çok önemsiz kalacaktır.

Bizi arayın, sizin için neler yapabileceğimizi konuşalım,

SEO Ne Kadar Sürede?

Web/e-ticaret sitenizin arama sonuçlarında ne kadar sürede yukarılara çıkacağı konusu hep merak edilir. Bu zaman dilimi 15 gün ila 2 yıl aralığında olabilmektedir ancak çoğunlukla 2-3 ay gibi bir sürede sonuçlardaki iyileşme farkedilmektedir. Bu durum Google veya diğer arama motorlarının çeşitli kriterlere göre karar verdiği bir durumdur. Google dahil hiç kimse size en üstte çıkmanın garantisini veremez. Bu garantiyi veriyorum diyen firma ya da şahıslar çok büyük olasılıkla sizi yanıltmaya çalışıyordur.

Google’da organik arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak adım adım ve zamanla olacak bir durumdur.

Google’ın SEO İçin Söyledikleri