fbpx
Edit Content
Dijital Pazarlama Ajansı

Hakkımızda

Digimarketing'in temelleri 2000'li yılların başında atılmıştır. Digimarketing, 3C Bilişim Web Tasarımı ve Yazılım Hizmetleri'nin bir iştirakidir.

Değişen ihtiyaçlara göre e-ticaret altyapıları geliştiren firmamız SEO, dijital pazarlama ve sosyal medya pazarlaması alanlarında Google uzmanlık sertifikalarına sahip personeli ile müşterilerine en düşük maliyet ile en yüksek karlılık sloganıyla yolunda emin adımlarla devam etmektedir.

İletişim

Amazon’da Satış Yapmak

Amazon.com dünyanın birçok ülkesinde kabul görmüş bir e-ticaret sitesidir. Ülkemizde de yüzlerce hata binlerce insan Amazon’da mal satmaktadır. İnsanların bu e-ticaret sitesini seçmelerinin altında birkaç tane sebep yatmaktadır. Bu sebeplerden bazıları;

  • Pazar kalitesi olarak sizi zirveye taşıyacak olan Amazon’da mağaza açmak oldukça karlı bir iştir.
  • Amazon’da ürününüzün satışını oldukça rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
  • Amazon’da komisyon oranları satıcıyı zora sokmayacak şekilde düzenlenmiştir.

Dünyadaki gelişmiş ülkeler (Almanya, ABD, İngiltere) Amazon sayesinde e-ticaret alanında kendini geliştirmektedirler. Özellikle Çin başta olmak üzere birçok ülke Amazon’da satış yaparken daha fazla kar elde edebilmek için uzun uğraşlar vermektedir. Türkiye’de de e-ticaret alanında çalışan bir hayli şirket bulunmakta. Bu şirket Amazon üzerinden satış yaparken gelirlerini arttırmayı hedeflemektedir, ancak Amazon’da satış yapmak isteyen şirketlerin dikkat etmesi gereken birkaç husus bulunmaktadır.

Amazon’da Nasıl Satış Yapılır?

Amazon’da satış yapabilmek için öncelikle bir satış hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Satıcı hesabını oluşturabilmek için bazı kriterler ve aşamalar göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Hesabı açacak kişi ya da şirketten istenilen bazı bilgi ve belgeler şunlardır;

Telefon Numarası: Hesap açabilmek için ve herhangi bir sorunda iletişime geçilebilmek için gereklidir.

Hesap Bilgileri: Kazancınızın hesabınıza yatırılması için hesap bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir.

Firma Bilgileri: Şirketinizle alakalı istenilen bütün belgeleri teslim etmeniz gerekmektedir.

Amazon’da satacağınız ürünün seçimini çok iyi yapmalısınız. Rekabeti düşük ürünleri tercih etmeniz size fayda sağlayacaktır. Bu konuda yapılan başarılı analizlerin sizlerin daha fazla satış yapmanızı sağlayacaktır. Seçimini yapıp satmaya karar kıldığınız ürünlerin fiyat araştırmasını çok iyi yapmanız gerekmektedir. Öyle ki piyasaya en uygun fiyatı sizin vermeniz gerekmektedir. Satacağınız ürünlerin tanıtımını detaylı bir şekilde eksiksiz olarak tamamlamalısınız. Anahtar kelime hedef kitle planlamalarımızda yaptığınız nokta atışı işler sizi zirveye çıkarabilir.

Amazonda satış yapacağınız ülkeyi seçmeniz gerekmektedir. Bu konuda araştırma yaptığınızda karşınıza 14 ülke çıkacaktır. 14 ülke arasından ticaretinizi geliştireceğinizi düşündüğünüz ülkeyi seçmelisiniz. Ülke seçimi yaparken her ülkede satış işlemlerinize başlamamalısınız. Öncelikle sattığınız ürünleri en iyi rekabet ettirebileceğiniz ülkeyi seçin ve daha sonra bir başarı elde ettikten sonra yavaş yavaş diğer ülkelerde e-ticaret hayatınıza adım atabilirsiniz.

Müşteri memnuniyeti, Amazon için en başta gelen kriterlerden olduğu için bu alanda bir mağaza açmak için büyük denetimlerden geçebilirsiniz. Denetimler sonucunda en geç 3-4 ay içerisinde onay almış olursunuz. Tabi bazı satıcılar için bu onay süresi birkaç güne kadar düşebilmektedir.

E-ticarette ürün paketleme ve gönderme aşamalı zorlu bir hal alabiliyor. Amazon, sizin yerinize ürünleri depolayarak yüklemeyi gerçekleştirir. Ürün operasyonlarıyla ilgilenen FBA adı verilen bir sistem uygulanmakta. Bu sistem sayesinde belirli bir ücret karşılığında Amazon, sizin ürününüzün depolamadan paketlemeye her türlü kısmı ile yakından ilgileniyor. Aynı zamanda iade işlemleri olduğunda da sizin yerinize iadeler kabul ediyor.

Amazon size ürünü belirleme ve satma imkânı veriyor ve diyor ki sen bu ürünü satmayı başar geri kalan bütün işleri bana bırak. Bu yöntem sayesinde çok ucuz maliyetlere hem ürün satışını hem de gönderim işlemlerini tamamlamış olursunuz.

Amazon Ürün Listeleme

Amazon hesabınıza ürün yüklemek oldukça kolay bir işlemdir. Bu işlem için hazırlanmış görselleriniz ve o ürünü tanıtıcı yazılarınız olması gerekmektedir. Amazon’da satışı yapılan ürünü siz de mağazanıza eklemek istiyorsanız bu işlem oldukça basit bir eylemdir ancak olmayan bir ürünü eklemek için birkaç prosedürü tamamlamanız gerekmekte. Kendi markanıza ait bir ürünü listelemek için öncelikle marka kaydınızı yapmanız gerekmekte. Bu kayıt başvurusu birkaç gün içinde onaylanacaktır.

Amazon kendi ürününü satan markalara ayrıcalıklar tanımakta. Ürününüzü satarken o ürünü değişik video ve görseller ile süsleyebilirsiniz. Bu ek tanıtımlar sayesinde ürününüzün satışını iki katına çıkarabilirsiniz.

Leave a Reply

İletişim

Fırsatlardan Haberdar Olmak İçin

E-Bültene Üye Ol

Yenilik ve promosyonlardan haberdar olmak için bültenimize üye olunuz.