fbpx
Edit Content
Dijital Pazarlama Ajansı

Hakkımızda

Digimarketing'in temelleri 2000'li yılların başında atılmıştır. Digimarketing, 3C Bilişim Web Tasarımı ve Yazılım Hizmetleri'nin bir iştirakidir.

Değişen ihtiyaçlara göre e-ticaret altyapıları geliştiren firmamız SEO, dijital pazarlama ve sosyal medya pazarlaması alanlarında Google uzmanlık sertifikalarına sahip personeli ile müşterilerine en düşük maliyet ile en yüksek karlılık sloganıyla yolunda emin adımlarla devam etmektedir.

İletişim

Aliexpress’te Satış Yapmak

Aliexpress’te Satış Yapmak

Dünya çapında e-ticaret sektöründe zirvedeki şirketlerden bir tanesi olan Aliexpress, kurulduğu yıldan bu yana gelişimini gün geçtikçe arttırmaktadır.  Ürün çeşitliliği ve bu ürünleri çok uygun fiyatlara satmasıyla oldukça popüler bir hale gelmiştir. Türkiye’de bulunan girişimciler e-ticaret sektöründe daha aktif rol oynamak istiyor. Aliexpress’ in ülkemizde de hayata geçirdiği pazaryeri sayesinde bu insanların ilgisini büyük ölçüde çekmeyi başarabilmiştir. Bu arada ülkemizde bu alanda adım atmak isteyen insanlar kayıt süreci ve komisyon oranları gibi konuları büyük bir ciddiyetle ilgilenmekte.

E-ihracat, online kanallar sayesinde satışlarınızı başka ülkelere taşımaktır. Aliexpress, ülkemizdeki girişimcilere e-ihracat konusunda çok önemli avantajlar sunmaktadır. Devletimiz e-ihracat konusunda satıcılara önemli ayrıcalıklar tanımlamaktadır. İhracat, genel anlamıyla ülkemize döviz sağlayan bir ticaret modeli olduğundan dolayı devlet teşviki sağlanmaktadır. Bu teşvik sayesinde faturalarda KDV’siz uygulamalar ile karşılaşabilirsiniz.

Mikro ihracat, e-ihracat aşamalarından bir tanesidir. Bu aşama kapsamında yurt dışına yaptığınız satışlar belirli bir miktarı geçmiyorsa bu işleme mikro ihracat denilmektedir.

Aliexpress üzerinde satış işlemi gerçekleştiren Türk şirketleri 100’ü geçmiş bulunmaktadır. Bu sayı ülkemizde Aliexpress ’in ne denli popüler olduğunu göstermektedir.

 

Aliexpress’te Nasıl Satış Yapılır?

Aliexpress’te satış yapmak isteyenler karşılarında birkaç prosedür ile karşılaşacaktır. Bu hususlardan en önemlisi de Aliexpress’te satış yapmanız için bir şirketiniz olması gerekmektedir. Bireysel bir şekilde satış yapmanız mümkün değildir. Sadece şirket olmanız da yetmiyor tabi ki. Sizden, şirketinizle alakalı birçok belge istenecektir. Yolladığınız bu belgeler gerekli inceleme aşamalarından geçtikten sonra sizlere olumlu ya da olumsuz bir geri dönüş. İstenilen belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamladığınızda olumsuz bir yanıt almanız çok düşük bir ihtimaldir. İstenilen bazı belgeler şunlardır;

  • Ticari Sicil Belgesi
  • Vergi Levhası
  • Ticari Faaliyet Belgesi
  • İmza Sirküleri

 

Aliexpress Komisyon Oranları

Online pazarlama yapmak için girişimde bulunan bütün insanların kafasındaki soruların en önemlilerinden birisi de komisyon oranlarıdır. Komisyon oranlarını öğrendiğiniz zaman, ürünlerinizi fiyatlandırırken daha farklı bir yol izleyebilir ya da bütçenizi hesaplarken daha dikkatli olabilirsiniz. Bu yüzden bir girişime başlamadan önce kesinlikle komisyon oranlarını öğrenmeniz gerekmektedir.

Aliexpress, kullanıcılarına komisyon konusunda çok önemli fırsatlar sunuyor. Komisyon oranları kategoriye göre farklılık gösterse de genellikle %5 ile %8 arasında oranlar değişmektedir. Aliexpress ‘in bir diğer sunduğu fırsat ise mağaza açarken sizden bir ücret talep etmemesi. Bu sayede çok düşük maliyetlere e-ticaret hayatınıza başlayabilir ve gerekli planlamalar ile büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

 

Aliexpress’te Satış Yapmanın Avantajları

Aliexpress’te satış yapmanın sizlere getirdiği birçok avantaj bulunmaktadır. Bu avantajlardan bazıları;

  1. Ülkemizde e-ihracat her geçen gün gelişmektedir. Aliexpress’te satış yaparak bu gelişmelere ayak uydurabilirsiniz.
  2. Mağaza açarken ek bir ücret ödemezsiniz. Bu durumda da ayırdığınız sermayeyi başka konulara harcayıp kendinizi diğer mağazaların bir adım önüne geçirebilirsiniz.
  3. Yaptığınız mağaza başvuruları hakkında çok kısa süre içerisinde geri dönüşler alabilir.

Leave a Reply

İletişim

Fırsatlardan Haberdar Olmak İçin

E-Bültene Üye Ol

Yenilik ve promosyonlardan haberdar olmak için bültenimize üye olunuz.